Słowacja jako kolejny kraj wprowadza kontrole na przejściach granicznych z Austrią. Powodem jest rosnąca fala imigrantów, którzy w związku z zamknięciem granicy z Niemcami właśnie przez Słowację próbują dostać się na zachód.
Reklama

Oprócz granicy z Austrią, Słowacja wprowadziła też kontrole na przejściu z Węgrami. Jest to odpowiedź na pogarszającą się sytuację związaną z rosnącą falą imigrantów. Po tym, jak Niemcy ogłosiły przywrócenie kontroli granicznych, część uchodźców postanowiła kierować się na zachód przez Czechy i Słowację. W związku z tym wczoraj czeski minister spraw wewnętrznych Milan Chovanec poinformował o wzmocnieniu policyjnych patroli na terenach przygranicznych. Oba kraje zapowiedziały, że na bieżąco będą reagować na zmieniającą się sytuację.

Jednocześnie na dzisiejszym spotkaniu w Brukseli ministrowie spraw wewnętrznych państw Grupy Wyszehradzkiej, czyli Czech, Słowacji, Węgier i Polski, po raz kolejny będą przeciwstawiać się pomysłowi Komisji Europejskiej dotyczącemu wprowadzenia kwot na rozdzielenie uchodźców między wszystkie kraje Unii.