Prezydent elekt Andrzej Duda zapowiedział, że będzie dążył do budowy państwa, które umie bronić słabszych i nie boi się silnych.

Na konwencji PiS Andrzej Duda dziękował za zaangażowanie w jego kampanię prezydencką, między innymi szefowej sztabu wyborczego Beacie Szydło. Została ona przedstawiona przez prezesa PiS jako kandydatka na premiera. Prezydent elekt mówił, że to osoba odpowiedzialna, z dużymi zdolnościami organizacyjnymi, wrażliwa na potrzeby i krzywdę ludzi, umiejąca słuchać innych.

Duda dziękował wszystkim, którzy oddali na niego głos w wyborach i tym, którzy poszli na głosowanie. Mówił, że to politycy odpowiadają za to, iż jest tak duża grupa Polaków, którzy nie chodzą na wybory. Prezydent elekt zapowiadał, że będzie starał się budować państwo, które odzyska zaufanie obywateli, będzie sprawiedliwe dla wszystkich. Dodał, że tę ideę realizował prezydent Lech Kaczyński.

Beata Szydło była szefową wygranej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Obecnie jest wiceprzewodniczącą Prawa i Sprawiedliwości.