Kandydatem PiS-u na premiera będzie Beata Szydło. Jak poinformował na konwencji w Warszawie prezes partii Jarosław Kaczyński, zwrócił się on do naczelnych władz Prawa i Sprawiedliwości o wysunięcie jej kandydatury na to stanowisko.

"Mamy już prezydenta. Jeśli się postaramy, będziemy mieli także premiera - Beatę Szydło i naprawdę ten tandem poprowadzi Polskę ku potrzebnej zmianie, ku naprawie Rzeczpospolitej" - mówił podczas wystąpienia Kaczyński. Prezes partii komplementował Beatę Szydło. Wspominał o jej wewnętrznej sile, uczciwości, determinacji i cieple. Stwierdził, że te cechy przekonają wielu wyborców, którzy do tej pory do PiS-u nie byli przekonani.

Kaczyński mówił, że prezydentowi trzeba dać silny rząd. Zastrzegł jednak, że nic jeszcze nie zostało rozstrzygnięte i nic się partii nie należy. "Musimy przekonać Polaków, że to, co głosimy, głosimy naprawdę, na poważnie, że zmiany, które zapowiadamy są w interesie Polaków" - powiedział do zebranych na sali członków i sympatyków partii. Mówił też, że by to osiągnąć, trzeba włożyć jeszcze więcej pracy niż włożono przy okazji wyborów prezydenckich.

Beata Szydło była szefową wygranej kampanii prezydenckiej Andrzeja Dudy. Obecnie jest wiceprzewodniczącą Prawa i Sprawiedliwości.