W warszawskiej Arenie Ursynów odbyła się konwencja partii. Szefowa PO, premier Ewa Kopacz przedstawiła założenia nowego programu. Priorytetem ma być praca dla młodych, godna płaca, wyższy poziom życia. Przeprosiła też za błędy i zaniechania, jakie narosły przez 8 lat rządzenia Platformy.
Reklama

"Niektórzy zawiedli, przepraszamy i z pokorą przyjmujemy głosy krytyki" - mówiła szefowa rządu.

Ewa Kopacz apelowała, by obywatele nie dawali sobie wmówić, że Polska jest w ruinie, że Polska to upadek. Zapowiedziała też, że listy wyborcze będą układane nie tylko z uwzględnieniem parytetu płci, ale i wieku.

"Nadszedł wasz czas, nie ma na co czekać, Polska was potrzebuje" - mówiła premier. Zapowiedziała, że jeżeli Platforma wygra wybory, młodzi ludzie będą nie tylko w Sejmie, ale i w przyszłym rządzie.

Pani premier przedstawiła nazwiska 10 koordynatorów, którzy będą pracowali nad poszczególnymi elementami programu. Za podatki i gospodarkę będzie odpowiadał Janusz Lewandowski, samorząd i politykę miejską - Hanna Zdanowska, nad sprawami wsi ma czuwać Marek Sowa, marszałek województwa małopolskiego, a nad szkolnictwem - Zofia Ławrynowicz. Program dla młodych ma koordynować Agnieszka Pomaska, sprawy UE - Rafał Trzaskowski. Za politykę senioralną ma odpowiadać Elżbieta Achinger, za służbę zdrowi.

- Marian Zembala, a za bezpieczeństwo - Tomasz Siemoniak.

Ewa Kopacz zaprosiła prezesa PiS-u Jarosława Kaczyńskiego do debaty o - jak się wyraziła - dobrych zmianach dla Polski.