Prezydent Bronisław Komorowski leci dzisiaj na Słowację. W Bratysławie weźmie udział w Global Security Forum, konferencji poświęconej kwestiom światowego bezpieczeństwa.

Global Security Forum to jedno z najważniejszych w Europie spotkań poświęconych bezpieczeństwu. W tegorocznej konferencji dominującymi tematami będą Rosja, Ukraina, wspólna obrona NATO, sytuacja Grupy Wyszehradzkiej oraz zagrożenie ze strony Państwa Islamskiego. Prócz ekspertów, w Bratysławie pojawią się także politycy, w tym prezydenci Słowacji, Chorwacji, Estonii i Polski. Wśród gości ma być także brytyjski premier David Cameron.

Dzisiaj wieczorem prezydent Bronisław Komorowski zje z innymi politykami uroczystą kolację. W jej trakcie otrzyma Czesko-Słowacką Nagrodę Transatlantycką. Jutro polski prezydent wraz z prezydentami Ukrainy i Estonii ma wystąpić podczas przedpołudniowej sesji na temat roli państw Środkowej Europy na Ukrainie. Także jutro polski prezydent ma spotkać się na rozmowach bilateralnych z prezydentem Słowacji i zarazem gospodarzem konferencji Andrejem Kiską.

Reklama