Barack Obama z uznaniem odniósł się do ostatniej encykliki papieża Franciszka dotyczącej troski o Ziemię. Amerykański prezydent zamierza poruszyć temat zmian klimatycznych podczas wrześniowego spotkania z papieżem w Waszyngtonie

W najnowszej encyklice Franciszek wzywa głównie bogate kraje do zmiany stylu życia, aby ratować coraz bardziej zniszczoną planetę. Papież powołuje się na naukowców którzy podkreślają, że globalne ocieplenie powstaje z powodu nieekologicznego trybu życia ludzkości.

Barack Obama odnosząc się do słów głowy Kościoła wyraził głęboką nadzieję, że apel papieża trafi do przywódców państw, którzy w grudniu w Paryżu spotkają się na klimatycznym szczycie.

Obama jako pierwszy w historii gospodarz Białego Domu bardzo zaangażował się w politykę dotyczącą zmian klimatycznych. Swojej stanowisko w tej sprawie wyrażił również republikański kandydat na prezydenta USA, syn i brat byłych amerykańskich przywódców Jeb Buch. Uważa on, że duchowieństwo nie powinno zajmować stanowiska w tej sprawie.