Chcą ratować służbę zdrowia, budownictwo i rolnictwo. Zapowiadają nowe podatki oraz rozliczenia rządzących. Dziś odbyła się konwencja wyborcza Ruchu Społecznego Rzeczypospolitej Polskiej.

Trzon organizacji stanowią działacze OPZZ Rolników Indywidualnych, którym przewodzi były działacz Samoobrony Sławomir Izdebski. Był on organizatorem miasteczka namiotowego przed kancelarią premiera.

Nowe ugrupowanie chce wystawić swoich kandydatów w jesiennych wyborach parlamentarnych. Izdebski zapowiada, że priorytetem jest radykalna zmiana na scenie politycznej. Jego zdaniem konieczne jest rozliczenie wszystkich ekip, które rządziły Polską od 1989 roku. Nie wykluczył, że niektórych urzędników należałoby postawić przed Trybunałem Stanu.

Izdebski oskarża rządzących o zwiększanie długu, o wyprzedaż majątku narodowego oraz o szkodzenie rolnictwu, górnictwu oraz brak reform w służbie zdrowia.

Izdebski zapowiada również wprowadzenie podatku obrotowego oraz podatku od zysków transferowanych za granicę.

Gościem konwencji miał być Paweł Kukiz, ale ostatecznie nie przyjechał do Warszawy. Sławomir Izdebski zapewnia jednak, że współpraca z byłym muzykiem układa się bardzo dobrze. Nie umiał jednak odpowiedzieć na pytanie, czy obie siły wystawią wspólne listy w wyborach do parlamentu.

Na konwencji pojawili się między innymi przedstawiciele związku zawodowego Sierpień 80, przedstawiciele górników oraz organizacji zrzeszających osobny zadłużone we frankach szwajcarskich.