Kukiz poda w przyszłym tygodniu nazwiska 16 przedstawicieli wojewódzkich. Odpowiada w ten sposób na tekst "Newsweeka", w którym redakcja rzekomo ujawniła te nazwiska.

"Jeśli ktoś lubi bajki i literaturę fantasy to polecam link do przeczytania. Pan żurnalista wie już, z kim Kukiz pójdzie do wyborów i kto jest człowiekiem Kukiza" - napisał na Twitterze muzyk i dodał: "W przypadku Komitetów Referendalnych jest mi absolutnie obojętne czy moim nazwiskiem posługują się środowiska "Samoobrony", kółka wędkarskie, pan Jagiełło, Stokłosa, prawica, lewica, centrum, czarni, zieloni, czerwoni czy różowi....Najważniejsze bowiem jest to, by jak najwięcej środowisk przyprowadziło swoich zwolenników do urn referendalnych. Najważniejsze jest to, by przekroczyć zaporowy próg frekwencyjny, zaporowe 50% liczby obywateli. Bo tylko wówczas- po przekroczeniu tego progu- referendum będzie uznane za wiążące.I tutaj WSZYSCY- absolutnie wszyscy - mogą posługiwać się moim nazwiskiem, jeśli tylko uważają, że pomoże im to w zdobyciu większej liczby zwolenników referendum".

Kukiz zastrzegł, że przyjął rolę pełnomocnika wyborczego, by jak najbardziej zminimalizować prawdopodobieństwo "wkręcenia się na listy osób nieczytelnych, niejasnych, szemranych". Jak podkreśla to odpowiedzialne zadanie i odpowiada własną głową za efekt walki z nieetycznym systemem.

"Byli już z Krzaklewskim, Lepperem i Giertychem. Byli z Kaczyńskim i Tuskiem. Jesienią do wyborów pójdą z Kukizem. Młodzi i oburzeni? Antysystemowi inaczej" - napisał w swoim artykule "Newsweek". W tekście zwrócono uwagę na brak struktur i lokalnych liderów. Napisano także, że Stonoga "staje ramię w ramię z Kukizem" i ma zamiar przekazać mu pieniądze na kampanię. Wyminiono także m. in. Marka Jakubiaka, szefa Browarów Regionalnych.

Jeśli ktoś lubi bajki i literaturę fantasy to polecam link do przeczytania :-) . Pan żurnalista wie już, z kim Kukiz pó...

Posted by Paweł Kukiz on 14 czerwca 2015