– W sprawie jednomandatowych okręgów wyborczych prezydent przez pięć lat nie mógł niczego zrobić, bo była blokada ze strony PiS i PO - przekonywał na antenie TVP Info doradca prezydenta prof. Tomasz Nałęcz.

– Zamierzam zarządzić, jak to mówi konstytucja za zgodą Senatu, ogólnopolskie referendum – powiedział Komorowski. Jak podkreślił, chce, by obywatele rozstrzygnęli parę istotnych kwestii, których nie rozstrzygnięto od „dłuższego czasu”.

– W naszej opinii trzeba na ten temat z Polakami rozmawiać. Moje przekonanie jest takie, że uważam, że to nie jest najlepsze rozwiązanie. Biorę pod uwagę np. to, co stało się w samorządach. W bardzo wielu miejscach było to zabetonowanie dotychczasowej władzy – stwierdziła, dodając, że trzeba na ten temat debatować - mówiła na antenie TVP Info Beata Szydło.

Reklama

– Te głosy na Pawła Kukiza to jest wotum nieufności dla obydwu największych partii. Prezydent wykonuje znaczące zachowanie mówiąc: rozumiem tę żółtą kartkę, która obywatele pokazali światowi polityki i wychodzą naprzeciw tym obywatelskim oczekiwaniom – mówił prof. Nałęcz.

– Myślę, że tych projektów nie będzie. To tylko wyborcze zapewnienia – podsumowała Beata Szydło