Pogoda lekko się poprawia. Według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej dziś wiatr będzie już znacznie słabszy niż wczoraj, kiedy zniszczył ponad 400 budynków.

Dyżurny synoptyk Instytutu Maria Waliniowska zapewnia, że dziś pogoda będzie znacznie łagodniejsza ale wciąż niezbyt przyjemna. W całym kraju mogą występować przelotne opady śniegu i deszczu ze śniegiem, miejscami możliwe burze i opady krupy śnieżnej. Wiatr będzie dziś umiarkowany, nad morzem okresowo dość silny, w porywach lokalnie do 60 kilometrów na godzinę, a w górach 80 kilometrów na godzinę.

W dzień termometry będą pokazywać od 3 do 6 stopni, a w kotlinach górskich od 1 do 3 stopni.

Reklama

W nocy - wyjaśnia Maria Waliniowska, pogoda nie będzie zbyt dobra. Przelotne będzie padał śnieg, deszcz ze śniegiem, a na wybrzeżu deszcz. Od zachodu kraju opady będą stopniowo zanikać. Temperatura minimalna od minus 1 do 2 stopni, w kotlinach górskich od minus 3 do minus 1 stopnia. Wiatr przeważnie umiarkowany, porywisty, nad morzem okresowo dość silny w porywach na południu kraju do 60 kilometrów na godzinę, a w górach do 100.

W piątek IMGW prognozuje okresowo przelotne opady deszczu ze śniegiem i deszczu. Nadal ma być chłodno od 4 do 7 stopni, a wiatr będzie umiarkowany, porywisty, nad morzem okresowo dość silny, w górach w porywach do 80 kilometrów na godzinę.