Libia: uprowadzono obcokrajowców, w tym dwóch europejczyków

8 marca 2015

Dziesięciu obcokrajowców, w tym Czecha i Austriaka, uprowadzono z kopalni ropy naftowej w Libii. Prawdopodobnie wzięto ich jako zakładników.

Czeski minister spraw zagranicznych Lubomir Zaoralek poinformował, że jego resort bada sprawę. Nie wykluczył, że jakaś grupa zażąda za porwanego Czecha okupu. Na razie nie było żadnego kontaktu w tej sprawie. W poniedziałek sprawą zajmie się na specjalnym posiedzeniu czeski rząd.

Według Libijczyków, porwani to obywatele Austrii, Czech, Filipin oraz obywatele kraju afrykańskiego, którego nazwy na razie nie ustalono.

Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.

Autopromocja
381536mega.png
381439mega.png
381499mega.png