Rząd chce pomóc w odbudowie Mostu Łazienkowskiego. Premier zapowiedziała, że do końca tygodnia czeka na wyniki ekspertyz i szacunki strat po sobotnim pożarze.
Ewa Kopacz na konferencji prasowej potwierdziła, że o formach wsparcia rozmawiała z Ministerstwem Finansów. Premier zwróciła uwagę, że uszkodzony w sobotę most służy nie tylko mieszkańcom stolicy. Jak powiedziała - sprawa jest poważna i dlatego dołoży wszelkich starań, aby wsparcie od rządu popłynęło do miasta.
O pomoc w odbudowie mostu apelowała prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz. Małgorzata Kidawa-Błońska zapowiedziała, że dziś premier porozmawia o pomocy finansowej z ministrem finansów Mateuszem Szczurkiem.
Most Łazienkowski zapalił się w sobotę, w niedzielę nad ranem został ugaszony. Od tego czasu trwają objazdy. Niewykluczone, że będzie potrzebny generalny remont tej przeprawy.
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.
Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.
Wpisz adres e-mail wybranej osoby, a my wyślemy jej bezpłatny dostęp do tego artykułu