Bronisław Komorowski cieszy się nadal zdecydowanym poparciem Polaków - wynika z sondażu przeprowadzonego przez Centrum Badania Opinii Społecznej. W najbliższych wyborach, na obecnego prezydenta zamierza głosować 63% ankietowanych. Na drugim miejscu znajduje się kandydat PiS Andrzej Duda, z poparciem 15% zdeklarowanych wyborców.

Na kandydatkę zgłoszoną przez SLD, Magdalenę Ogórek, zamierza głosować 3% potencjalnych uczestników wyborów. Taki sam odsetek (3%) chce poprzeć Janusza Korwin-Mikkego, 2% zwolenników ma kandydat PSL na urząd prezydenta - Adam Jarubas, a na niespełna 1% głosów mogłaby liczyć w tej chwili Anna Grodzka.

Spośród zdeklarowanych uczestników głosowania 8% jeszcze nie wie, na kogo oddałoby swój głos.

Nadchodzące wybory prezydenckie cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem Polaków. Ponad dwie trzecie (70%) uprawnionych do głosowania zapowiada, że weźmie w nich udział . Jedna piąta badanych (20%) nie wie jeszcze, czy pójdzie głosować, a tylko co dziesiąty dorosły (10%) z góry odrzuca swój bezpośredni udział w wyborze prezydenta.

Badanie przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 5-11 lutego 2015 roku na liczącej 1003 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski.