"Le Point": sprawcy zamachu na siedzibę pisma "Charlie Hebdo" to dwóch franko-Algierczyków i bezdomny

8 stycznia 2015

Dwóch sprawców zamachu na siedzibę pisma "Charlie Hebdo" w Paryżu jest najprawdopodobniej pochodzenia francusko-algierskiego. Trzeci ma być bezdomnym. Takie informacje przekazało internetowe wydanie tygodnika  [‘le puę] powołując się na swoje źródła.

Podejrzani o zbrodnię mają odpowiednio 32 i 34 lata. Obydwaj - według tygodnika - mieliby wrócić po szkoleniu w Syrii do Francji. Są Algierczykami mającymi także obywatelstwo francuskie. Jeden z nich był w 2008 roku sądzony razem z innymi członkami radykalnej islamskiej grupy zwanej „XIX Dzielnica”, bo w tym rejonie Paryża mieściła się ich kwatera główna. Grupa była odpowiedzialna za wysyłanie ochotników do Iraku i za utrzymywanie kontaktu z tam działającymi terrorystami. Drugi z podejrzanych, także według Le Point, został zatrzymany przez francuską policję w 2005 roku w chwili, gdy usiłował się przedostać do Damaszku.

Na temat ewentualnego trzeciego sprawcy wiadomo, że miałby być bezdomnym, który w ubiegłym roku był zapisany do klasy maturalnej liceum w Reims. W zamachu zginęło dwanaście osób - cztery są w stanie krytycznym.

Autopromocja
381367mega.png
381364mega.png
381208mega.png
Źródło: IAR

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone.

Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję.