Czy rozejm na lotnisku w Doniecku w końcu stanie się faktem? Według ukraińskiej armii udało się podpisać zawieszenie broni z prorosyjskimi separatystami, obejmujące port lotniczy, do tej pory będący miejscem ciężkich walk. Bojówkarze nie potwierdzają tych informacji.

Oświadczenie w tej sprawie wydało biuro prasowe "operacji antyterrorystycznej", którą ukraińskie wojsko prowadzi na wschodzie Ukrainy. Napisano w nim, że ogień został wstrzymany po dobie ostrych starć z separatystami, w których zginęło co najmniej trzech ukraińskich żołnierzy.

Z kolei jeden z liderów bojówkarzy powiedział agencji AFP, że faktycznie - prowadzone są intensywne rozmowy w sprawie rozejmu na donieckim lotnisku, ale do tej pory nie osiągnięto porozumienia. W negocjacjach biorą udział przedstawiciele władz w Kijowie oraz wysłannicy Rosji.

Formalnie na wschodniej Ukrainie obowiązuje rozejm, podpisany prawie trzy miesiące temu, jednak jest on powszechnie łamany. Jedne z najcięższych walk toczą się na lotnisku w Doniecku, regularnie ostrzeliwanym przez prorosyjskich separatystów.