Czyste zasady, to zdaniem Jarosława Kaczyńskiego, klucz do wyborczego zwycięstwa. Prezes PiS w pierwszej powyborczej wypowiedzi podziękował wszystkim, którzy oddali głos w dzisiejszych wyborach. Wyrazy uznania skierował także do wyborców i kandydatów PiS. To wasz wielki sukces - mówił Jarosław Kaczyński.

Były premier zwrócił również uwagę, że przed jego partią jeszcze "dwa tygodnie ciężkiej pracy" przed drugą turą wyborów. W kilku największych miastach kandydaci PiS zmierzą się w drugiej turze z politykami PO.

"Mimo organizowania wielkich akcji przeciw nam, wygraliśmy" - podkreślał Jarosław Kaczyński. Nawiązując do usunięcia z partii 3 posłów Adama Hofmana, Adama Rogackiego i Mariusza Antoniego Kamińskiego, prezes PiS mówił, że tylko czystość może zapewnić wyborcze zwycięstwo. "Stąd to wielkie wezwanie do tego, by nasza partia, nasza formacja, nasz sojusz był czysty pod każdym względem, tym różnimy się od naszych konkurentów i dzięki temu zwyciężyliśmy" - zaznaczał Jarosław Kaczyński.

Lider opozycji zwrócił również uwagę na - jak mówił - ogromną liczbę nieprawidłowości wyborczych. Z polskimi wyborami trzeba coś zrobić, bo w przeciwnym wypadku możemy mieć do czynienia z sytuacją, w której polska demokracja i tak chora, na niejedną chorobę, stanie się już zupełnie fikcją - mówił prezes PiS. Zapowiedział również, że jego partia złoży kolejne projekty zmian. Będziemy dążyć do tego, by sposób liczenia wyników wyborów rzeczywiście zapewniał, że te wyniki zostały policzone uczciwie - dodał.

Reklama

Jarosław Kaczyński powiedział również, iż wierzy, że kandydat PiS na prezydenta RP "Andrzej Duda zwycięży w przyszłorocznych wyborach. To jest zadanie bardzo trudne, ale możliwe" - przyznał.

Informacyjna Agencja Radiowa/IAR/Szczęsna/Augustyniak/Drążkiewicz/kd /dyd