KPRM opublikowała oświadczenia majątkowe nowych ministrów w rządzie Ewy Kopacz. Wynika z nich, że najbogatszą minister jest Maria Wasiak.

W zeszłym roku zasiadając zarządzie PKP S.A Wasiak zarobiła nieco ponad 668 tys. zł. Jest właścicielką średniej wielkości mieszkania własnościowego i posiada kredyt hipoteczny na kwotę 70 tys. zł.

350 tys. zł oszczędności posiada nowy minister spraw zagranicznych. Grzegorz Schetyna posiada też dom oraz niewielkie mieszkanie. Z jego oświadczenia majątkowego wynika, że minister nie ma żadnych długów.

Z kolei prawie 350 tys. zł długów posiada Andrzej Halicki. Minister Administracji i Cyfryzacji posiada za to dom i dwa mieszkania. Ma też trzy auta - Chryslera Grand Voyager, Citroena c4 Picasso i Opla Adam. Jedno z nich stanowi współwłasność z synem.

Żadnych nieruchomości nie posiada Cezary Grabarczyk. W ubiegłym roku zarobił około 140 tys. zł. Jest właścicielem Audi A4 oraz posiada na współwłasność łódź żaglową. Na koncie ma 35 tys. zł.

Prawie 180 tys. zł dochodu osiągnęła w ubiegłym roku nowa minister spraw wewnętrznych Teresa Piotrowska. Wraz z mężem dysponuje m.in średniej wielkości mieszkaniem, a na koncie ma 100 tys. zł i dwa tysiące euro.

Źródło: tvn24.pl