Zaginiony boeing Malaysia Airlines zanim zniknął z radarów miał zawrócić na południe. Według WSJ to ważny trop, który może doprowadzić do znalezienia maszyny

online.wsj.com/articles/malaysia-airlines-flight-370-search-phoneJak czytamy w "Wall Street Journal", znane są nowe fakty na temat rozmów z telefonu satelitarnego, przez który pracownicy malezyjskich linii lotniczych próbowali skontaktować się z załogą boeinga 8 marca. Na podstawie nieodebranego połączenia będzie można przybliżyć położenie wraku samolotu. - Dokładne badania, które są obecnie prowadzone, pomogły namierzyć połączenie, oraz ustalić kierunek lotu" - czytamy w gazecie.

Australijskie władze są zdania, że lot 370 zawrócił na południe wcześniej niż dotąd sądzono. To właśnie wnioski wyciągnięte z analizy nieodebranego połączenia, wykonanego zaraz po tym jak samolot zniknął. Według Australijczyków nie spowodują kompletnej zmiany obszaru poszukiwań, ale są to wskazówki pozwalające na skupienie uwagi na południowym terenie.

Poszukiwania maszyny zostaną wznowione we wrześniu na obszarze 20 mil kwadratowych, na południowym Oceanie Indyjskim. Nie oszacowano ile dokładnie mogą potrwać. Samolot Malaysia Airlines zniknął z 239 pasażerami 8 marca. Leciał z Kuala Lumpur do Pekinu.