Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego przeszukali pomieszczenia zajmowane przez proboszcza Katedry Polowej Wojska Polskiego księdza pułkownika Roberta Mokrzyckiego. Sprawa ma prawdopodobniej związek ze śledztwem w sprawie powoływania się na wpływy w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju. W toku śledztwa przeszukano też pomieszczenia między innymi szefa klubu parlamentarnego Polskiego Stronnictwa Ludowego Jana Burego oraz wiceministra infrastruktury Zbigniewa Rynasiewicza.

Funkcjonariusze CBA szukali u proboszcza Katedry Polowej między innymi wyrobów ze złota. Jak mówił rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie Zbigniew Jaskólski, przeszukanie przyniosło "pozytywny efekt", ale nie podał szczegółowych informacji.

23 lipca biskup polowy Józef Guzdek podjął decyzję o zawieszeniu księdza Roberta Mokrzyckiego do czasu złożenia przez niego wyjaśnień. W sprawie wypowiedzieć ma się Ordynariat Polowy Wojska Polskiego.

CBA weszło do pomieszczeń ks. Mokrzyckiego na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Warszawie. Jej rzecznik Zbigniew Jaskólski odmówił na razie udzielenia nowych informacji w tej sprawie. Podobne stanowisko zajęło CBA.