Zaczynamy od nowa, razem, bez wymówek. Tak Jarosław Kaczyński mówił o konieczności zjednoczenia środowisk prawicowych. W Auli Kryształowej warszawskiej SGGW trwa Konwencja Zjednoczeniowa Organizacji i Środowisk Patriotycznych.

Według prezesa PiS, najważniejsze dla prawicy i dla Polski jest odsunięcie obecnej władzy. Ten cel - tłumaczył - przekracza partykularne interesy. "Wyciągnijmy wnioski, zjednoczmy się i szybko maszerujmy do przodu"- apelował Kaczyński. Uczestnicy konwencji odpowiedzieli brawami i okrzykami "Jarosław."

Przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości podkreślał, że uczestnicy spotkania chcą nie tylko dojść do władzy. Zależy im na zrealizowaniu planu przebudowy Polski, tak, by mogła wykorzystać swoje możliwości. Jak tłumaczył, prawica chce, by nasz kraj pokazał, że jest mocnym podmiotem w tej części Europy i dobrym przykładem dla innych. "Że jest nas coraz więcej, a nie mniej, że się rozwijamy, a nie zwijamy."- podkreślał Jarosław Kaczyński.

Wcześniej przemawiali między innymi Jarosław Kurski oraz szef NSZZ Solidarność Piotr Duda. Na Konwencję zaproszono różne ugrupowania prawicowe oraz organizacje pozaparlamentarne, takie jak kluby "Gazety Polskiej".