Wciąż nie odnaleziono żadnego fragmentu zaginionego Boeinga - poinformowało kierownictwo malezyjskich linii lotniczych. Poszukiwania wstrzymano ze względu na złą pogodę.

Wczoraj premier Malezji ogłosił, że zaginiony 8 marca samolot, rozbił się w Oceanie Indyjskim i nikt nie przeżył katastrofy. Na konferencji prasowej w Kuala Lumpur szefowie linii Malaysia Airlines złożyli kondolencje bliskim pasażerów Boeinga 777. "Nadal będziemy wspierać zarówno rodziny pasażerów jak i władze" - powiedział prezes zarządu linii Tan Sri Md Yusof.

W tej chwili członków rodzin pasażerów Boeinga wspiera grupa ponad 700 opiekunów. Linie lotnicze ogłosiły, że będą kontynuowały pomoc finansową dla bliskich ofiar.

Podczas konferencji padło pytanie o to, na jakiej podstawie ogłoszono śmierć wszystkich na pokładzie Boeinga. "Doszliśmy do takiego wniosku po 17 dniach poszukiwań" - powiedział Tan. Tłumaczono się też z wpadki przy informowaniu rodzin o katastrofie. Część bliskich pasażerów informację o ich śmierci dostała sms-em.