Koalicja Twój Ruch Europa Plus zaprezentowała listy do Parlamentu Europejskiego. Głównym przesłaniem kampanii ma być hasło "więcej Europy nad Wisłą". Szef Twojego Ruchu Janusz Palikot otwierając prezentację powiedział, że więcej Europy to przede wszystkim większe zarobki. "Nie może być tak, że Polacy dzisiaj mając 20-tą gospodarkę na świecie i 6-tą, 7-mą w Unii Europejskiej są prawie najgozrej zarabiającymi w Unii Europejskiej" - powiedział.

Lider Twojego Ruchu podkreślił, że należy uaktywnić gospodarkę i wprowadzić nowe technologie. Dzięki temu uzyska się dodatkowe miejsca pracy, a Polacy będą więcej zarabiać. To właśnie na lepsze technologie - zdaniem Janusza Palikota - należy przede wszystkim przeznaczyć pieniądze unijne i wewnętrzne, a nie - np. na poprawę infrastruktury.

Lider Twojego Ruchu proponuje też likwidację składek ZUS-owskich i uzyskiwanie pieniędzy na renty i emerytury z podatków. W ten sposób - jego zdaniem - odciąży się przedsiębiorców, którzy nie będą ponosić wysokich opłat za pracowników.

Twój Ruch ma też w planach troskę o najsłabszych, ale nie - jak to podkreślił Janusz Palikot - kosztem przedsiębiorców. Chce też większego udziału kultury w życiu społecznym.

Wśród kandydatów koalicji Twój Ruch Europa Plus do Europarlamentu są osoby wcześniej związane z SLD: Ryszard Kalisz, Marek Siwiec, i są też byli działacze PO - Kazimierz Kutz czy Paweł Piskorski.