Prokuratura Rejonowa w Krakowie przedłużyła śledztwo w sprawie zabójstwa teściowej Brunona K. Julita Kotas była matką żony niedoszłego zamachowca, który planował wysadzić budynek Sejmu. Śledztwo w sprawie jej zabójstwa w prokuraturze toczy się od roku.

Śledztwo zostało przedłużone do końca marca, bo jak tłumaczą prokuratorzy - konieczne jest zbadanie szeregu dowodów. Nie chcą jednak zdradzać szczegółów. Prokuratura połączyła sprawę poszukiwania zaginionej Julity Kotas, ze sprawą odnalezienia nieznanych zwłok w kwietniu 2012 roku na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego. „Zwłoki kobiety były ukryte pod stertą kamieni i mchu. Wygrzebały je dzikie zwierzęta. Wiadomo, że kobieta została zamordowana” - wyjaśniła nadkomisarz Katarzyna Cisło z małopolskiej policji.

Kobieta zginęła od kilku ciosów zadanych w głowę. Jej tożsamość ustalono porównując DNA ze zwłok z tym znalezionym w jej domu.

Wiadomo, że ABW i policja przeszukiwały mieszkanie w związku ze sprawą planowania zamachu na sejm przez Brunona K. Funkcjonariusze poszukiwali broni i materiałów wybuchowych. Prokuratorzy na razie nie łącza obu tych spraw. Brunon K. w śledztwie o zabójstwo Julity Kotas nie był przesłuchiwany. Według prawników prokuratorzy wciąż zastanawiają się w jakim charterze go przesłuchać: świadka czy podejrzanego.

Proces niedoszłego zamachowca rozpocznie się 27 stycznia. Brunon K. usłyszał dziewięć zarzutów. Między innymi planowanie zamachu na konstytucyjne organy RP, nakłanianie innych osób do przeprowadzenia zamachu i nielegalne posiadanie broni oraz materiałów wybuchowych. Grozi mu 15 lat więzienia. Zdaniem śledczych jego działalność miała charakter terrorystyczny.