Ludzie czaszki znaleziono w domu wspólnika Brunona K. Podczas przeszukania domu Macieja O. współoskarżonego w sprawie planowania zamachu na Sejm znaleziono fragmenty szkieletu oraz broń - mówi rzecznik prokuratury Apelacyjnej w Krakowie, Piotr Kosmaty.

"Agenci ABW na nasze zlecenie przeprowadzili przeszukanie u drugiego ze współoskarżonych, Macieja O. W trakcie tego przeszukania, oprócz broni znaleziono trzy czaszki, które zabezpieczyliśmy w Zakładzie Medycyny Sądowej w Krakowie. Na podstawie zebranego materiału dowodowego zostało uprawdopodobnione, że są to ludzkie czaszki" - dodał rzecznik prokuratury.

Postępowanie w sprawie odnalezionych czaszek prowadzi prokuratura w Grójcu. Śledczy nie łączą tej sprawy z planowaniem zamachu na Sejm. Do kogo należały czaszki, wyjaśni badanie Instytut Ekspertyz Sądowych. Opinia w tej sprawie ma zostać wydana na początku roku.

43-letni Maciej O. w styczniu usiądzie na ławie oskarżonych razem Brunonem K. Niedoszły zamachowiec planował wysadzić Sejm czterema tonami materiałów wybuchowych. Jego celem byli prezydent, premier, ministrowie oraz posłowie. Grozi mu 15-cie lat więzienia.

Reklama