Przylecieli i odebrali nam ten zespół. Dobrze, mają jedną zabawkę więcej - tak Andrzej Rozenek w Radiu ZET skomentował przybycie na posiedzenie nowego zespołu parlamentarnego posłów Prawa i Sprawiedliwości, którzy dzięki większej liczebności mogli wybrać swoje władze zespołu ds. Komisji Weryfikacyjnej Antoniego Macierewicza. Rzecznik TR zapowiedział, że to nie jest ostatnie słowo jego partii w tej sprawie.

Zdaniem Rozenka akcja dowodzi, że PiS obawia się tematu WSI. - Strasznie się boją tej sprawy. Boją się ujawnienia informacji i boją się obalenia jednego z mitów założycielskich Prawa i Sprawiedliwości. PiS stworzyło taki mit, że WSI to jest zbrodnicza firma, która okradła Polskę - mówił rzecznik Twojego Ruchu.

Przypomniał, że publikacja raportu z likwidacji WSI, którą prowadził Antoni Macierewicz w czasie rządów PiS, nie zakończyła się skazaniem żadnego z żołnierzy dawnej służby wywiadowczej. - Wszystkie sprawy zostały umorzone, a państwo płaci za ten raport odszkodowania ludziom oszkalowanym przez Macierewicza - mówił Rozenek. - Do tej pory MON musiał wypłacić 1,3 miliona odszkodowań - przypomniał.

Rozenek powiedział, że Antoni Macierewicz likwidując WSI "dwa razy naraził na szwank interesy Polski". - Po pierwsze, podał do publicznej wiadomości nazwiska agentów i ich zdekonspirował. Obce wywiady zatarły rączki i zaczęły demontować nasze siatki szpiegowskie. To naraziło naszych żołnierzy na możliwość utraty zdrowia i życia. Po drugie, to jest zniszczenie naszych oczu i uszu wywiadu wojskowego. To jest rzecz karygodna - mówił.

- Pisowcy są przerażeni faktem, że ktoś się za to zabiera - stwierdził "Gość Radia ZET".

Monika Olejnik zapytała Rozenka, co poczuł, kiedy posłowie PiS pojawili się na spotkaniu. - Miałem satysfakcję. Dzięki temu, że oni to zrobili, teraz o tym się mówi - odpowiedział Rozenek.

- Generał Dukaczewski powiedział w TVN24, że w przypadku Macierewicza zachodzi możliwość użycia artykułu o współpracy z obcym wywiadem. Jeżeli to mówi generał, były szef służb specjalnych, osoba kompetentna i osoba, która nie rzuca na wiatr słów, to jest to poważne stwierdzenie - stwierdził, przypominając, że Dukaczewski wygrał wszystkie procesy z Macierewiczem.

Zapowiedział, że Twój Ruch będzie nagłaśniał sprawę konsekwencji likwidacji WSI. - Naszych posłanek i posłów jest 36 sztuk, więc nie mamy szansy w bitwie na szable z PiS, ale to nie jest nasze ostatnie słowo. My sobie nie damy w ten sposób tego odebrać, bo uważamy, że sprawę Antoniego Macierewicza należy wyjaśnić - stwierdził dzisiejszy "Gość Radia ZET"