Solidarna Polska postanowiła bardzo utrudnić prace nad rządowym projektem w sprawie zmian w OFE. Partia Zbigniewa Ziobry złożyła prawie tysiąc poprawek do dokumentu. Jednak Platforma Obywatelska twierdzi, że znalazła sposób na tę blokadę - dowiedział się dziennik.pl.
Reklama

Solidarna Polska zgłosiła 999 poprawek, by wydłużyć prace nad ustawą dotyczącą OFE. Chce w ten sposób utrudnić życie koalicji, która dąży do tego, by przegłosować projekt jeszcze na tym posiedzeniu Sejmu - głosowanie zaplanowano na piątek.

Po zgłoszeniu poprawek przez Solidarną Polskę w II czytaniu projektu ustawy, PO poprosiła o przerwę, by znaleźć sposób na zablokowanie obstrukcji ustawy. Politycy PO twierdzą, że to im się udało. Wedle pomysły Platformy, politycy chcą zgłosić poprawki idące dalej niż te, które znalazły się we wniosku Solidarnej Polski, i cześć z nich połączyć w blok. A zgodnie z procedurą najpierw głosuje się poprawki dalej idące - w tym wypadku więc będą to poprawki zgłoszone przez PO. Wówczas pozostałe stają się bezprzedmiotowe. Nie musi to być trudne, bo większość poprawek SP to zmiany redakcyjne: zmiana szyku wyrazów czy inaczej ustawione przecinki. Poprawki merytoryczne zaś PO chce odrzucić.

Czytaj więcej na dziennik.pl