Beata Kempa w radiowej Trójce zarzuciła Telewizji Polskiej, że blokuje miejsce na multipleksie przeznaczone dla Telewizji Trwam. Zapowiedziała też, że jeżeli poprawki Solidarnej Polski do ustawy o reformie OFE nie zostaną wprowadzone, partia złoży skargę do Trybunału, nawet z Twoim Ruchem.

Posłanka Solidarnej Polski Beata Kempa zarzuciła Telewizji Polskiej, że blokuje miejsce na multipleksie, przeznaczone dla Telewizji Trwam. Urząd Komunikacji Elektronicznej ustalił, że TVP ma czas na zwolnienie miejsca, do 27 kwietnia przyszłego roku. Zdaniem posłanki są siły, które chcą, aby Telewizja Trwam zaczęła nadawać jak najpóźniej. Beata Kempa powiedziała, że sprawę powinien zbadać prokurator, gdyż mogło dojść do naruszenia wartości konstytucyjnej, jaką jest wolność mediów.

Solidarna Polska chce także wprowadzenia kilkuset poprawek do ustawy o reformie OFE. I nie wyklucza złożenia skargi do Trybunału Konstytucyjnego. Kempa zapowiedziała, że jeśli poprawki nie zostaną wprowadzone do ustawy, to Solidarna Polska złoży skargę do Trybunału, nawet z Twoim Ruchem. Posłanka dodała, że skarga taka dotyczyłaby także zbyt szybkiego tempa prac nad ustawą.

Kempa powiedziała też, że jej ugrupowanie będzie się domagać od prokuratury wyjaśnień, dlaczego nie wszczęto śledztwa w sprawie domniemanej korupcji w Platformie Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. Zdaniem posłanki nie może być tak, że nie wszczęto śledztwa w tej sprawie ze względu na niejasności co do struktury własnościowej KGHM.

Reklama

Solidarna Polska chce w związku z tą decyzją prokuratury zaprosić na posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości Prokuratora Generalnego, Andrzeja Seremeta. Zamierza się też domagać informacji premiera w Sejmie, dlaczego nie podpisał sprawozdania z działalności prokuratury w 2012 roku. Beata Kempa dodała, że marszałek Sejmu powinna jak najszybciej rozpatrzyć wniosek o powołanie komisji śledczej do wyjaśnienia "afery przetargowej