Jerzy Urban umieścił na YouTube filmik skierowany do kibiców, na którym wrzuca do ogniska piłkę i szalik z polskim godłem. Następnie naczelny "Tygodnika NIE" śpiewa: "Na stos, kopnęliśmy, wasz życia los na stos na stos". Prokuratura zapewniła portal naTemat, że zajmie się sprawą.
Reklama

Nagranie z Urbanem - zatytułowane "Kibole, ja was chromolę" - zostało umieszczone w serwisie YouTube w piątek 23 sierpnia na oficjalnym kanale "Tygodnika NIE". Jak możemy przeczytać pod filmikiem, ma to być apel Jerzego Urbana do polskich kibiców.

Na filmie Urban początkowo ma na szyi kibicowski szalik w barwach narodowych i trzyma piłkę nożną. "Kibice!" – zwraca się do widzów szef "NIE", po czym zdejmuje szalik i wrzuca go do ogniska. Także piłka jest rzucona w stronę ognia.

Następnie Urban zaczyna śpiewać pieśń "My, pierwsza brygada" ("Legiony"), ale ze zmienionym tekstem: "Na stos, kopnęliśmy, wasz życia los na stos na stos" – słyszymy na nagraniu.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Dariusz Ślepokura zapewnił portal naTemat, że sprawą zajmie się policja i prokuratura. "Jak zapoznamy się z nagraniem, podejmiemy stosowne działania. (...) Taki czyn jest ścigany z urzędu. Kto znieważa, niszczy bądź usuwa godło Polski, podlega karze grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do jednego roku" – tłumaczy Ślepokura.