Barack Obama przekazał nowemu papieżowi życzenia w imieniu własnym i pierwszej damy USA. Amerykański prezydent wyraził radość z powodu wyboru przywódcy kościoła katolickiego z Ameryki Łacińskiej.

Przekazując życzenia papieżowi Franciszkowi, Barack Obama zwrócił uwagę na społeczną rolę przywódcy kościoła katolickiego. "Jako obrońca biednych i pokrzywdzonych niesie on ze sobą przesłanie miłości i współczucia, które inspirowało ludzkość od ponad dwóch tysięcy lat" - oświadczył prezydent Stanów Zjednoczonych.

Obama zwrócił uwagę, że wybór papieża z kontynentu amerykańskiego świadczy o sile i żywotności tego rejonu świata. Prezydent USA dodał, że radość z powodu wyboru kardynała Bergoglio dzieli z milionami Amerykanów pochodzenia latynoskiego.

"Tak jak współpracowałem z papieżem Benedyktem XVI, tak liczę na współprace z Waszą Świątobliwością w walce o pokój, bezpieczeństwo oraz o ludzką godność, niezależnie od wiary" - podkreślił Barack Obama. Prezydent USA dodał, że przyłącza się do modlitw ludzi na całym świecie za nowego papieża.

Reklama