Do Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce wpłynęło zawiadomienie sędziego Igora Tulei o możliwości przekroczenia uprawnień przez jednego z agentów CBA, tzw. „dużego Tomka” - dowiedziała się Informacyjna Agencja Radiowa.

Rzecznik Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce Andrzej Rycharski powiedział, że zawiadomienie wpłynęło w piątek.

Dodał, że został już wyznaczony prokurator, który w ciągu 30 dni przeprowadzi postępowanie sprawdzające. Zdecyduje poza tym o ewentualnym wszczęciu śledztwa w sprawie przekroczenia uprawnień i składania fałszywych zeznań przez jednego z agentów Centralnego Biura Antykorupcyjnego, pracującego nad sprawą kardiochirurga Mirosława G.

Agent Tomasz N. miał uwodzić jedną z pielęgniarek na oddziale kardiochirurgii szpitala MSWiA w Warszawie, by w ten sposób uzyskać informacje na temat działania placówki.

Decyzję o przekazaniu sprawy do Ostrołęki podjęła warszawska Prokuratura Apelacyjna. Wcześniej Prokuratura Okręgowa w Warszawie wyłączyła się z badania tego zawiadomienia, aby uniknąć zarzutu o brak bezstronności. To ona nadzorowała bowiem czynności CBA w sprawie doktora G. i przygotowała akt oskarżenia.