"Czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska i zbierać pod takim projektem podpisy? Żeby zastrzelenie go jak psa było legalne?" - to tylko fragment bloga działacza PiS z Oleśnicy, do którego dotarła gazeta.pl. Lokalnego posła tej partii sprawa nie interesuje. - Nie zadam sobie trudu, by to sprawdzić - mówi.

Autorem bloga jest Artur Nicpoń. Czytelnicy jego bloga nazywają go "pluszowym Breivikiem".

Poza kontrowersyjnymi wpisami dotyczącymi Żydów i niecenzuralnym słownictwem, działacz PiS dużo uwagi poświęcił m.in. konstrukcji broni.

"Z rysuneczkami jest tak, że jak popytasz wujka Googla, to po najdalej 10 minutach da ci na tacy pdfy z rysunkami warsztatowymi takiej broni, jakiej potrzebujesz. Osobiście polecam irlandzkie 'podręczniki' sygnowane przez IRA, bo oni tam podają fajnie specyfikacje materiałowe. Na zasadzie - to i to wykonujemy najlepiej z łapy silnika ze złomowiska, a to z tego i tego. W sumie cały materiał można kupić na złomowisku, jako resztki samochodów, za grosze. Reszta to tokarka, pilniki i takie tam" - radzi autor bloga.

Na stronie są opisy z linkami radzące, jak zrobić "najprostszą broń na naboje śrutowe", "dziewiątkę od zera" czy jak przerobić naboje do pistoletu na gwoździe na "normalną" amunicję, bo "(...) jak przyjdzie co do czego, to broń profesjonalną zdobędą tylko ci, którzy z jakąś bronią pod te magazyny przyjdą. A ci, co przyjdą z gołymi rękoma, zginą. Ot i wszystko. BTW, do szturmu na TVN wystarczyłyby gazrurki w pewnych dłoniach, tak naprawdę".

Czytelnikom radzi gromadzić broń i trenować: "Polecam chodzić na strzelnicę myśliwską, są w każdym większym mieście. Za parę złociszy można powalić z prawdziwej amunicji, do tarcz, do rzutek (to świetnie oko wyrabia i jak się ktoś do rzutek nauczy strzelać, to już ze wszystkiego postrzela). A równocześnie ściągnąć sobie z netu rysunki warsztatowe, u kilku tokarzy/ślusarzy wykonać parę egzemplarzy, w naoliwione szmaty, w skrzynkę i do ziemi. I daj Boże, żeby nie trzeba tego było wykopywać. W razie Niemca jednak jest jak znalazł".

Gdy w mediach pojawiła się informacja o aresztowaniu Brunona K. na forum pod jednym z wpisów pojawiła się prośba: "Nicek - odezwij się, że to nie Ty". "Zaraz Ciebie za d..ę wezmą. Chcesz się założyć?" - pyta inny z uczestników dyskusji. "Weź mi, jako prawnik, taką rzecz powiedz - mamy niby tę całą demokrację i liberalizm. Czy można w Polsce zrobić referendum nad projektem zastrzelenia Tuska i zbierać pod takim projektem podpisy? Żeby zastrzelenie go jak psa było legalne" - odpisuje "Nicek".

"Ty trochę chopie uważaj, jeśli nie chcesz być rano budzony na kacu! Ten ich terrorysta jest tak groteskowy, że nawet ty z tym blogaskiem lepiej się nadasz. Weź lepiej zamień tam u góry te obrazki Putka i tego jego przyd...sa na jakieś fajne trolle z 'Gwiezdnych wojen', albo coś. To w końcu literatura Fantasy i nic innego - my to oczywiście wiemy, ale oni mogą tego w desperacji nie zauważyć" - odpisał jeden z czytelników bloga.

Blog został zamknięty. jak twierdzi jego autor ma to związek z próbami włamań.

Działacz zostanie zawieszony w prawach członka partii. Jarosław Kaczyński powiedział Radiu ZET, że nie zna sprawy dokładnie, ale wypowiedzi które poznał są "niedopuszczalne". Dodał, że nie może wyrzucić Nicponia z partii od razu, ale zawieszenie jest pierwszym krokiem do postawienia radnego przed sądem partyjnym.