PiS szykuje nową ofensywę. To m.in. wniosek o konstruktywne wotum nieufności wobec premiera Donalda Tuska, ogólnopolski kongres i inny „język komunikacji politycznej", zapowiada „Rzeczpospolita”.

- Rząd próbuje pokazywać PiS jako partię destabilizacji, my będziemy pokazywać, że jest dokładnie odwrotnie, twierdzi źródło gazety w PiS. I jako przykład podaje: – Tusk mówi, że PiS to chaos, ale w tym samym czasie minister Gowin spotyka się z nami i rozmawia o ważnych dla Polski rozwiązaniach. To dyskredytuje zarzuty premiera, dodaje informator „Rz”.

Ofensywa PiS zacznie się w połowie stycznia od złożenia wniosku o konstruktywne wotum nieufności wobec premiera Tuska i przedstawienie swojego kandydata na premiera – prof. Piotra Glińskiego. Pierwotnie PiS miał to zrobić jesienią. Teraz chce, żeby debata nad wnioskiem zmieniła się w wielogodzinną dyskusję nad sytuacją w kraju. Chodzi o to żeby głosowanie nad kandydatem na premiera technicznego w rzeczywistości przerodziło się w głosowanie nad Tuskiem, dodaje rozmówca gazety.

Kolejnym akcentem ma być – już po głosowaniu nad wotum nieufności – ogólnopolski kongres programowy PiS, na którym przedstawiony zostanie nowy program gospodarczy.