Paweł Kukiz ruszył z akcją poparcia dla jednomandatowych okręgów wyborczych (JOW). W tym celu uruchomił stronę Zmieleni.pl. Akcja jest jawnie wymierzona w Platformę Obywatelską. "Ja już nigdy nie uwierzę Tuskowi. Nigdy. Nie ma takiej możliwości. Zaufać mogę jedynie "Solidarności", która powróci do etosu z lat 80." - mówi muzyk Onetowi.

"Na początek należy odtworzyć listę 750 tysięcy obywateli, którzy podpisali się pod petycją w sprawie zmiany ordynacji wyborczej na jednomandatową. Paradoksalnie, listę przygotowała Platforma Obywatelska ale po wygranych wyborach bardzo szybko zapomniała o tym postulacie. Dlaczego listę trzeba odtworzyć ? Bo została .....zmielona !!! Odtwórzmy więc tę listę i złóżmy do Sejmu. Założyłem więc stronę zmieleni.pl gdzie wszyscy, którym bliska jest idea okręgów jednomandatowych mogą się wpisywać pod akcją poparci" - deklaruje Kukiz na stronie Zmieleni.pl.

Ideę Kukiza na jego stronie we wtorek do godziny 14 poparło 11071 osób, akcja miała też ponad 2000 fanów na Facebooku.

Swoją akcją znany muzyk chce zwrócić uwagę na jedną z niezrealizowanych obietnic PO z 2005 roku. Platforma zbierała wtedy głosy poparcia w czterech kwestiach: zmniejszenia liczby posłów, zniesienia immunitetu poselskiego, likwidacji Senatu oraz właśnie utworzenia JOW i wprowadzenia ordynacji większościowej. Pomysły te nie zostały zrealizowane po dojściu partii Tuska do władzy.

Reklama

Kukiz nie chce jedynie zachęcać ludzi do wirtualnego składania podpisów. "Ludzie popierając JOW-y na Zmieleni.pl, zostawiają kontakt do siebie. W ciągu 2-3 miesięcy, kiedy akcja się rozwinie, będzie można fizycznie stworzyć, na papierze, taką listę z ich podpisami" - zapewnia dziennikarzy Onetu muzyk.