Na SLD głosować chce 11 proc. obywateli, na Ruch Palikota - 7 proc. PSL może liczyć na 6 proc. głosów. Poza Sejmem znalazłaby się Solidarna Polska z 3 proc. i PJN z 2 proc.

W porównaniu do poprzedniego sondażu sprzed miesiąca, poparcie dla poszczególnych partii nie uległo znaczniejszym zmianom. Platofrma w porównaniu do sondażu sprzed miesiąca straciła jeden punkt procentowy, PiS poprawił się o trzy punkty, SLD straciło jeden punkt, Ruch Palikota osłabił się o trzy pkt., a PSL zyskało dwa pkt.
Udział w wyborach zadeklarowało 57 proc. badanych. Jedna czwarta ankietowanych nie poszłaby wcale do urn, reszta nie ma w tej kwestii jeszcze zdania.

Sondaż MillwardBrown SMG/KRC dla RMF FM pokazuje, że zdecydowana większość Polaków źle ocenia pracę Sejmu. Krytyczne zdanie o zaangażowaniu parlamentarzystów ma aż 78 proc. Polaków. Z tego co trzeci otwarcie przyznaje, że posłowie zdecydowanie nie radzą sobie z obowiązkami i zadaniami.

Łagodniej, ale nieznacznie, Polacy oceniają gabinet Donalda Tuska. Negatywnie pracę rządu ocenia aż 69 proc. z nas (37 proc. raczej źle, 32 proc. zdecydowanie źle). Zastanawiać może więc fakt, że mimo krytycznych ocen pracy Sejmu oraz rządu Donalda Tuska nie maleje chęć głosowania na Platformę Obywatelską.