Republikański kandydat na prezydenta USA Mitt Romney został zaatakowany przez demokratów za posiadanie tajnych kont bankowych w Szwajcarii i na Karaibach.

- Mitt Romney gra przeciwko Ameryce - twierdzi demokratyczny gubernator Maryland Martin O'Malley. Jak zaznacza, stało się w momencie, kiedy republikanin umieścił swoje pieniądze w raju podatkowym. - Amerykanie muszą zadać sobie pytanie, po co amerykańskiemu biznesmenowi konto w Szwajcarii i tajemne inwestycje? - pyta z kolei Debbie Wasserman Schultz z Partii Demokratycznej.

Nie wiadomo dokładnie ile pieniędzy Romney ulokował w rajach podatkowych na Kajmanach, Bermudach i w Szwajcarii, ale jak twierdzą współpracownicy republikanina, zlikwidował je wszystkie i wszystkie podatki płaci w USA. Jednocześnie republikanie podkreślają, że Mitt Romney jest jedynym kandydatem na prezydenta i afera nie wpłynie na jego start w wyborach.

"Mitt Romney miał udaną karierę w sektorze prywatnym, płaci wszystkie podatki, wspiera organizacje charytatywne i służy wielu sprawom ważniejszym niż on sam" - napisała w oficjalnym oświadczeniu rzeczniczka republikanów Andrea Saul.