"Gazeta Polska Codziennie" opublikowała jedno ze zdjęć prezydenta Lecha Kaczyńskiego, zrobione na pokładzie Tu-154M podczas lotu do Smoleńska. Marta Kaczyńska chwali gazetę za publikację zdjęcia jej ojca.

Na zdjęciu widać Lecha Kaczyńskiego przechadzającego się między fotelami Tu-154M w czasie zakończonego tragicznie lotu. Zdjęcie zrobił Wojciech Seweryn, artysta plastyk, który wraz z prezydentem zginął w Smoleńsku.

Jak gazeta weszła w posiadanie tego zdjęcia? "Zdjęcia, które zostały odzyskane w toku badań, zostały zwrócone uprawnionym osobom" - wyjaśnia płk. Zbigniew Rzepa z Wojskowej Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Za publikację zdjęcia dziękuje na łamach "Gazety Polskiej Codziennie" Marta Kaczyńska. "Dzięki temu każdy może zobaczyć, że mamy do czynienia z pewną grą - mówi. I dodaje: Media takie jak "Newsweek" z pamiątki rodzin, która mogłaby wiele osób wzruszyć, czynią narzędzie do walki z badaniami naukowców. Zdjęcie będące pamiątką używają, by wszystkich tych, co negują wersję rządową, uznać za kłamców" - skomentowała córka tragicznie zmarłego prezydenta.