Agenci CBA weszli w poniedziałek rano do placówek sanepidu i inspektoratu sanitarnego w Kaliszu i Nisku w związku z nielegalną produkcją i obrotem szkodliwym dla zdrowia proszkiem jajecznym. Biuro działa na polecenie Prokuratury w Ostrowie Wielkopolskim.

Jak poinformował PAP rzecznik CBA Jacek Dobrzyński, CBA prowadzi czynności w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Powiatowym Inspektoracie Weterynaryjnym i Urzędzie Skarbowym w Kaliszu oraz w Powiatowym Inspektoracie Sanitarnym w Nisku i tamtejszym Inspektoracie Weterynaryjnym (woj. Podkarpackie).

"Mogę jedynie powiedzieć, że działamy na polecenie Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. Chodzi o niedopełnienie obowiązków przez placówki sanepidu i inspektoratu weterynaryjnego" - dodał.

W marcu zabezpieczono ponad 26 ton szkodliwego dla zdrowia proszku jajecznego. Prokuratura ustaliła, że nielegalny susz wytwarzało pod Kaliszem dwóch przedsiębiorców. W tej sprawie aresztowano 56-letniego mieszkańca Kalisza, który miał produkować susz od kilku lat.