Solidarna Polska zaapelowała do premiera Donalda Tuska o zdyscyplinowanie minister sportu Joanny Muchy, w związku ze sprawą powołania jej znajomego Marka Wieczorka na wiceprezesa Centralnego Ośrodka Sportowego. "Niech pan zrobi porządek" - apelowali posłowie SP do Tuska.

Według portalu wprost24.pl, który jako pierwszy podał informację o zatrudnieniu Wieczorka, nowy wiceprezes COS nie ma doświadczenia w zarządzaniu ośrodkami sportowymi. W czwartek Mucha, pytana o nominację, nie zaprzeczyła, że zna się z Wieczorkiem osobiście, ale podkreśliła, że wysoko ocenia jego kwalifikacje, a ich znajomość nie miała z tą nominacją nic wspólnego.

Niech Ministerstwo Sportu przestanie być miejscem zatrudnienia działaczy Platformy

"Panie premierze, niech Ministerstwo Sportu przestanie być miejscem zatrudnienia działaczy Platformy i "znajomych królika", bo w czasach bezrobocia nie o to chodzi, aby zatrudniać swoich, ale zatrudniać najlepszych" - powiedział w piątek szef klubu Solidarnej Polski Arkadiusz Mularczyk na konferencji prasowej w Sejmie.

Jak podkreślił, Solidarnej Polsce zależy przede wszystkim na tym, aby w resorcie sportu zatrudnieni byli fachowcy, którzy w sposób profesjonalny przygotują Polskę do Euro 2012.

"Nie może być takiej sytuacji, że zatrudnia się fryzjerów (...) Niech każdy robi to, na czym się zna. Panie premierze, proszę zdyscyplinować panią minister sportu, a do pracy w jednostkach, które będą przygotowywały Polskę do Mistrzostw Europy, proszę zatrudniać fachowców. Oczekujemy na głos pana premiera, bo to pan premier desygnował panią Joannę Muchę" - apelował Mularczyk.

Mucha "nie ma żadnego zaplecza politycznego, nie ma wiedzy i nie zna środowiska sportowego"

Według niego Mucha "nie ma żadnego zaplecza politycznego, nie ma wiedzy i nie zna środowiska sportowego", dlatego - jak powiedział - zatrudnia "kompletnie przypadkowych i niewiarygodnych ludzi" do tak ważnych instytucji jak COS.

"Panie premierze, proszę zrobić porządek w Ministerstwie Sportu, w przeciwnym razie odpowiedzialność za wszelkie błędy i zaniechania będą spadały na pana" - powiedział Mularczyk.

Rzecznik klubu SP Patryk Jaki na konferencję prasową przyniósł listę zakładów fryzjerskich, którą - jak powiedział - zamierza przekazać jeszcze w piątek minister sportu, aby "wyciągnąć pomocną dłoń" przy zatrudnianiu kolejnych pracowników w resorcie sportu.

"Gdyby pani Joanna Mucha w najbliższym czasie poszukiwała np. dyrektora COS w Warszawie, to przygotowaliśmy dla niej listę zakładów fryzjerskich, którą jej dzisiaj prześlemy. Dzięki temu będzie mogła w prosty sposób rekrutować kolejnych fachowców, którzy będą odpowiedzialni za sport w Polsce" - ironizował Jaki.