Kancelaria Prezydenta nie wyklucza, że prezydent Bronisław Komorowski jeszcze przed pierwszym posiedzeniem Sejmu zaplanowanym na 8 listopada może rozmawiać z premierem Donaldem Tuskiem oraz marszałkiem Sejmu Grzegorzem Schetyną.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek zastrzegła w czwartek w rozmowie z dziennikarzami, że Bronisław Komorowski regularnie kontaktuje się zarówno z premierem jak i marszałkiem Sejmu.

"Można się spodziewać, że jeszcze w tych najważniejszych dla Polski momentach (prezydent) będzie się z panami spotykał" - podkreśliła.

Pytana, czy z Donaldem Tuskiem prezydent będzie rozmawiał o ustaleniach ze środowego szczytu UE Trzaska-Wieczorek powiedziała, że Komorowski jest w stałym kontakcie z premierem i informacje są przekazywane na bieżąco.

Reklama

W czwartek po południu prezydent spotkał się z marszałkami seniorami Sejmu Józefem Zychem i Senatu Kazimierzem Kutzem i wręczył im akty powołania. Omówił z nimi też kwestie organizacyjne dotyczące pierwszych posiedzeń obu izb.

Trzaska-Wieczorek zapowiedziała, że wystąpienie głowy państwa podczas inauguracji będzie okazją, aby mówić o wyzwaniach stojących przed Polską w obliczu kryzysu światowego.