Na początku spotu, umieszczonego na stronie PiS, na biało-pomarańczowym tle widać wielki napis "Tusk = Palikot w rządzie". Oznaczono go gwiazdką, pod którą zamieszczono - mniejszymi już literami - przypis z cytatem z premiera: "Być może nie będziemy mieli wyboru".

Na filmiku widać zdjęcia i fragmenty nagrań z Januszem Palikotem. Jest tam zdjęcie ze słynnej konferencji, gdzie polityk wystąpił z wibratorem i pistoletem oraz fragment nagrania z wiecu, gdzie nawoływał do legalizacji marihuany.

Widać uśmiechniętego Tuska i Palikota podnoszących do ust kieliszki

Są też fragmenty wypowiedzi Andrzeja Olechowskiego, życzącego Palikotowi koalicji z PO i premiera Donalda Tuska, mówiącego słowa: "być może nie będziemy mieli wyboru" na spotkaniu wyborczym. Na jednym ze zdjęć widać też uśmiechniętego Tuska i Palikota podnoszących do ust kieliszki.

Dynamiczną muzykę przerywają fragmenty wypowiedzi tych polityków. Lektor czyta też tytuły artykułów o Palikocie z tabloidów. Pod koniec padają słowa: "W poniedziałek Palikot może rządzić Polską".

Pytana o spot rzeczniczka prasowa Ruchu Palikota Małgorzata Prokop-Paczkowska powiedziała PAP, że po prezesie PiS Jarosławie Kaczyńskim nie można się spodziewać niczego dobrego.