Na konferencji Platformy Obywatelskiej zaprezentowano najnowszy spot wyborczy PO, który od środy ma być emitowany w telewizji i w internecie. W spocie premier Donald Tusk dziękuje Polakom za zaufanie. "Moim zadaniem jako premiera jest zapewnienie bezpieczeństwa i spokoju w każdym polskim domu" - mówi.

film

Premier przekonuje, że "jeśli będziemy nadal pracować w zgodzie i harmonii, przyszłość naszego kraju może być spełnieniem naszych odwiecznych marzeń". "Cztery trudne lata to za mało, żeby zrealizować cały plan budowy silnej i bogatej Polski. Potrzeba jeszcze kilka lat spokoju - żeby Polsce wreszcie się udało" - mówi w spocie Tusk.

Karta Praw Studenta dla Kaczyńskiego

Reklama

Minister szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka wysłała prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu kartę praw studenta, zarzucając politykom PiS, że wprowadzają w błąd studentów.

"W związku z tym, że panowie z PiS nie wiedzą, co weszło w życie od 1 października i nie znają ustawy (o szkolnictwie wyższym), postanowiłam wysłać do pana prezesa Kaczyńskiego kartę praw studenta - dziesięć punktów, które wynikają z nowego prawa, aby wreszcie PiS zapoznał się z tymi wyjaśnieniami i nie wprowadzał w błąd studentów" - poinformowała Kudrycka na środowej konferencji prasowej.

Jagna Marczułajtis, polska snowboardzistka, która kandyduje z listy PO do Sejmu apelowała do młodych ludzi o udział w wyborach i o to, aby głosowali mądrze.