Marszałek Sejmu, wiceszef PO Grzegorz Schetyna zapowiedział, że jeszcze w środę zapadnie decyzja, kto będzie reprezentował Platformę na spotkaniu z prezydentem USA Barackiem Obamą. Jak dodał, będzie o tym rozmawiał z premierem, szefem PO Donaldem Tuskiem.

Gospodarzem sobotniego spotkania (zaplanowanego na godz. 11.45) będzie prezydent Bronisław Komorowski. Zaproszenie otrzymali liderzy ugrupowań parlamentarnych.

Schetyna, pytany pytany podczas środowego briefingu w Sejmu, kto będzie reprezentował Platformę na spotkaniu z Obamą, odparł: "Ustalimy to dzisiaj. Jestem umówiony z przewodniczącym mojej partii. Będziemy rozmawiać o tym spotkaniu i ogólnie o wizycie Baracka Obamy". Dodał, że decyzja zapadnie "dzisiaj wieczorem".

Dopytywany o co chciałby zapytać prezydenta USA, Schetyna powiedział, że "nie zna dokładnie formuły spotkania". "Wiem, że ma być rozmowa o demokracji" - dodał marszałek Sejmu.

Szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek powiedziała we wtorek PAP, że "prezydent Komorowski postanowił zaprosić na sobotnie spotkanie w Pałacu Prezydenckim z prezydentem Stanów Zjednoczonych Barackiem Obamą liderów głównych ugrupowań politycznych". Dodała, że wśród zaproszonych polityków jest także były prezydent Lech Wałęsa.