Przez pół roku samochodami Peugeot będą jeździć tysiące unijnych delegatów, którzy przyjadą do Polski podczas prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej.
Ministerstwo Spraw Zagranicznych podpisało z firmą umowę nieodpłatnego użyczenia 117 samochodów, w tym 114 wyposażonych w ekologiczne, oszczędne silniki wysokoprężne z filtrami cząstek stałych FAP, a trzy w silniki w 100 procentach elektryczne. Oficjeli wozić mają m.in. niewidziane jeszcze do tej pory na ulicach europejskich miast peugeoty 508. Premiera tego auta zaplanowana jest na marzec 2011 r. Ministerstwo Spraw Zagranicznych zapowiada, że wkrótce wybierze także partnerów z innych branż. Obecnie finalizowane są umowy z firmami, które zaproponowały nieodpłatne świadczenia m.in. w obsłudze IT.
Przedstawiciele resortu twierdzą, że wybór partnerów oparty jest na doświadczeniach innych krajów sprawujących przewodnictwo w Radzie UE. Według ministerstwa dzięki nieodpłatnej współpracy z biznesem minimalizowane są koszty organizacji spotkań.