PO we Wrocławiu ma sprostować ogłoszenie wyborcze, w którym padło sformułowanie: "głosując na Rafała Dutkiewicza oddajesz władzę w ręce PiS" - zdecydował we wtorek Sad Apelacyjny we Wrocławiu, odrzucając tym samym zażalenie PO na decyzję sądu pierwszej instancji.

Wyrok w trybie wyborczym jest prawomocny. PO ma 48 godzin na sprostowanie informacji zawartych w ogłoszeniu płatnym zamieszczonym w dwóch gazetach ukazujących się na Dolnym Śląsku. Sprostowanie powinno się ukazać w tych samych gazetach, w których wcześniej ukazało się ogłoszenie wyborcze.

W piątek Sąd Okręgowy we Wrocławiu, rozpatrując pozew złożony przeciwko PO w trybie wyborczym przez ubiegającego się o reelekcję prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza, nakazał Platformie: zamieścić sprostowanie dotyczące ogłoszenia wyborczego, zaprzeczyć, że sformułowanie "głosując na Rafała Dutkiewicza i jego kolegów oddajesz władzę w ręce PiS" jest prawdziwe oraz wpłacić 10 tys. zł na cele charytatywne.

Chodzi o ogłoszenie zatytułowane: "Uwaga! Kaczyński chce zdobyć Dolny Śląsk!". Poniżej umieszczono zdjęcie prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i cytat pochodzący z jego wypowiedzi dla "Rzeczpospolitej" z 25 września: "Wybory prezydenckie wygraliśmy w siedmiu województwach i na południu Wielkopolski. W tych miejscach mamy największe szanse. Możemy też myśleć o województwie dolnośląskim, bo tam szansę ma lista Rafała Dutkiewicza". Poniżej znajduje się tekst: "Głosując na Dutkiewicza i jego kolegów oddajesz władzę w ręce PiS. Ostrzegamy!!!" i podpis: "Platforma Obywatelska".

Reklama