Szef "Teleexpressu" Krzysztof Karwowski został w piątek odwołany. Jak powiedziała PAP dyrektor TVP1 Iwona Schymalla, Karwowski sam złożył dymisję. Na razie nie wiadomo, kto go zastąpi.

O odejściu Karwowskiego jako pierwsza napisała na swoich stronach internetowych "Rzeczpospolita". Według gazety złożył on rezygnację po tym, jak dziś w południe dyrektor Jedynki odwołała ze stanowiska szefa "Wiadomości" Jacka Karnowskiego.

"Żegnając się z zespołem Karwowski powiedział, że nie widzi możliwości dalszej współpracy z nową dyrektor Jedynki. Karwowski był bliskim współpracownikiem Jacka Karnowskiego, kiedy ten kierował +Panoramą+ oraz kiedy Karnowski był szefem zespołu reporterów w Telewizji Puls" - napisała gazeta.

Jak tłumaczyła PAP Schymalla, Karwowski sam poprosił o zwolnienie, ale nie podał powodów tej decyzji. "Przychyliłam się do jego prośby" - powiedziała dyrektor TVP1.

Odejście Karwowskiego to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w piątek w programach informacyjnych TVP1

Schymalla nie wie jeszcze, kto teraz pokieruje programem. Zapowiedziała, że zajmie się tym najwcześniej we wtorek. Jak podaje "Rzeczpospolita", Karwowskiego prawdopodobnie zastąpi Jarosław Tytus, wieloletni wydawca Teleexpressu. "Pewnie widzą lepiej ode mnie. Ja nic o tym jeszcze nie wiem" - skomentowała to Schymalla.

Odejście Karwowskiego to nie jedyna zmiana, jaka zaszła w piątek w programach informacyjnych TVP1. Wcześniej nowym szefem "Wiadomości" została Małgorzata Wyszyńska, była prezenterka tego programu. Zastąpiła Jacka Karnowskiego, który niemal rok kierował głównym serwisem informacyjnym telewizji publicznej.

Decyzję o zmianie szefa "Wiadomości" poprzedziło odwołanie wicedyrektor TVP1 Doroty Macieji. "Presserwis" podał też, że oprócz Karnowskiego w "Wiadomościach" odwołana została też zastępczyni Karnowskiego, Marzena Paczuska, a dzisiejsze wydanie programu od Ewy Świecińskiej przejął Piotr Jaźwiński, którego wcześniej Karnowski zwolnił z "Wiadomości".