„Potwierdzony wynik zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 dotyczy osoby w przedziale wieku 25-35 lat, z powiatu tomaszowskiego, która wróciła z kraju z dużą transmisją koronawirusa” – podała Strzępka w komunikacie prasowym.

Podkreśliła, że ze względu na ochronę danych osobowych oraz tajemnicę lekarską nie będą udzielane szczegóły dotyczące tożsamości pacjentów.

Dotychczas w Lubelskiem stwierdzono 16 zachorowań na koronawirusa. W sobotę zmarł 66-letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu janowskiego, który - z rozpoznanym zakażeniem koronawirusem - przebywał w Samodzielnym Publicznym Szpitalu Klinicznym nr 1 w Lublinie.

Reklama

Kierownik Kliniki Chorób Zakaźnych w tym szpitalu prof. Krzysztof Tomasiewicz informował, że pacjent ten, przyjęty do szpitala w nocy z 11 na 12 marca, miał też choroby przewlekłe, współistniejące. Według prof. Tomasiewicza przyczyna śmierci mężczyzny mogła być z dużym prawdopodobieństwem inna niż ostra niewydolność oddechowa. Jak dodał lekarz, pacjent ten nie wymagał oddechu wspomaganego.

Rzeczniczka wojewody poinformowała, że w niedzielę na terenie województwa lubelskiego 34 osoby są hospitalizowane z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 348 osoby są poddane kwarantannie, a 2963 jest objętych nadzorem epidemiologicznym.(PAP)

Autorka: Renata Chrzanowska