W Malezji 41 nowych przypadków związanych jest głównie ze zgromadzeniem religijnym w stolicy, w którym wzięło udział ok. 10 tys. osób z kilku krajów.

Singapur potwierdził dobowy wzrost liczby zakażonych o 12 osób. Kraj ten jest powszechnie chwalony za swoje wysiłki w celu powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa, m.in. skrupulatne śledzenie kontaktów chorych od pierwszego przypadku infekcji pod koniec stycznia - zauważa agencja Reutera.

Wszystkie meczety w Singapurze - jest ich 70 - zostały w piątek zamknięte na pięć dni w celu dokładnego czyszczenia i dezynfekcji, po tym gdy dwóch obywateli tego kraju zostało zainfekowanych koronawirusem podczas zgromadzenia religijnego w stolicy Malezji pod koniec lutego.

Resort zdrowia Indonezji potwierdziło w sobotę 27 nowych przypadków w ciągu dobry i ogółem 5 zgonów. Osoby zainfekowane znajdują się w stolicy kraju Dżakarcie, niektórych miastach w zachodniej i środkowej Jawie, na wyspie Sulawesi i Borneo.

Indonezyjski minister transportu Budi Karya Sumadi jest hospitalizowany w Dżakarcie; jego stan poprawia się - poinformowały władze szpitala.

Filipiny zgłosiły w sobotę 34 potwierdzone przypadki Covid-19, co oznacza największy jednodniowy wzrost infekcji w kraju, gdzie osiem osób zmarło z tego powodu. (PAP)

baj/ mal/