O decyzji poinformował za pośrednictwem Twittera radny dzielnicy Grzegorz Walkiewicz, udostępniając skierowane do radnych pismo przewodniczącego rady dzielnicy Ireneusza Tondery.

"Z uwagi na zachowanie ciągłości pracy Urzędu Dzielnicy Praga-Północ m.st. Warszawy Zarząd Dzielnicy podjął decyzję o ograniczeniu od dnia 12 marca 2020 r, rotacji osób na terenie budynku Urzędu przy ul. Kłopotowskiego 15" - czytamy w dokumencie.

Jak podkreślono, odwołane zostaną "wszystkie zaplanowane w okresie najbliższych 21 dni posiedzenia Rady Dzielnicy, Komisji Rady Dzielnicy oraz dyżury radnych". "Jednocześnie informuję, że obsługa Państwa Radnych oraz obsługa mieszkańców (za wyjątkiem sali WOM - Wydziału Obsługi Mieszkańców) w tym okresie będzie prowadzona telefonicznie i mailowo, a wstęp na teren wyższych kondygnacji urzędu będą mieli wyłącznie Przewodniczący Rady Dzielnicy i Wiceprzewodniczący Rady" - dodano.

Pytana przez PAP o to, czy rozważane jest odwołanie sesji Rady Miasta, przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska podkreśliła, że sytuacja na razie jest dynamiczna. Jak dodała, w czwartek zbierze się Konwent Rady Warszawy, na którym ten temat może być poruszony. Zgodnie z harmonogramem sesji Rady Miasta najbliższa miałaby się odbyć 19 marca.

Do tej pory w Polsce potwierdzono 27 przypadków zarażenia koronawirusem. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 resort zdrowia poinformował 4 marca, tydzień temu. Osoby, u których wykryto tę chorobę, przebywają m.in. w szpitalach w Zielonej Górze, we Wrocławiu, w Ostródzie, Szczecinie, Poznaniu, Krakowie, Lublinie i Warszawie.

Obecnie w województwie mazowieckim pod obserwacją w szpitalu w celu wykluczenia zachorowania na COVID-19 jest 45 osób. Nadzorem epidemiologicznym objętych jest 2 117 osób, kwarantanną objęte są 94 osoby. Potwierdzono trzy przypadki zachorowania. (PAP)

Autorka: Sonia Otfinowska