Wszystkie zajęcia dydaktyczne prowadzone na Uniwersytecie Gdańskim zostają wstrzymane do odwołania. Od środy będą też zamknięte czytelnie Biblioteki Głównej UG oraz bibliotek specjalistycznych.

Zarządzenie Rektora Uniwersytetu Gdańskiego z wtorku w sprawie przeciwdziałania rozprzestrzenianiu się koronawirusa COVID-19 pojawiło się wieczorem na stronie BIP Uniwersytetu Gdańskiego.

Rektor UG Jerzy Gwizdała poinformował, że od środy zostają wstrzymane do odwołania wszystkie zajęcia dydaktyczne. Od 11 marca zamyka się też czytelnie Biblioteki Głównej oraz bibliotek specjalistycznych.

W komunikacie podano, że zawiesza się do odwołania wszelkie wydarzenia naukowe, sportowe i artystyczne organizowane na terenie Uniwersytetu Gdańskiego oraz zajęcia prowadzone w Gdańskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

"Wstrzymuje się do odwołania wszelkie wyjazdy pracowników, studentów i doktorantów Uniwersytetu Gdańskiego oraz przyjazdy do Uniwersytetu Gdańskiego gości z zagranicy oraz wstrzymuje się zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich i wprowadza zakaz odwiedzin przez gości zewnętrznych" - czytamy w zarządzeniu rektora.

UG poinformował też, że zostały również odwołane Targi Akademia.

Wcześniej odwołano zajęcia kliniczne i wykłady na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. (PAP)

Autor: Krzysztof Wójcik