Reklama

Jak poinformowała PAP Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA, inwestycja zakłada poprawę nośności nawierzchni, równości podłużnej i porzecznej, usunięcie kolein, odnowę oznakowania pionowego i poziomego oraz poprawę odwodnienia drogowego. W ramach przedsięwzięcia zaplanowano także rozbudowę węzła Tarnowo Podgórne wraz z korektą przebiegu dróg serwisowych w jego obrębie.

Cieślak podkreśliła, że w trakcie trwania inwestycji kierowcy napotkają utrudnienia polegające na zwężeniu, ruchu wahadłowym sterowanym ręcznie oraz ograniczeniu prędkości do 50 km/h.

"Wykonawca, firma COLAS Polska Sp. z o.o., planuje zakończyć prace do połowy listopada br. Koszt prac to ponad 25 mln złotych brutto" – podała.

Według założeń inwestycji, w tym roku zostaną wykonane roboty nawierzchniowe na odcinku Tarnowo Podgórne – Swadzim, natomiast w przyszłym roku, po zakończeniu prac projektowych oraz uzyskaniu niezbędnych decyzji administracyjnych, kontynuowane będą prace związane z rozbudową węzła Tarnowo Podgórne oraz ciągów dróg serwisowych po obu stronach.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny